ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ...
Η καλή συνεργασία "οικογένειας - σχολείου", στα Ζαρκαδάκια, αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για την ομαλή εξέλιξη των παιδιών σε όλους τους τομείς ανάπτυξης. Στο σχολείο μας, δίνεται η δυνατότητα στους γονείς, να ενημερώνονται για την πρόοδο και το καθημερινό τους πρόγραμμα, με τους εξής τρόπους.
![Γραπτή Αξιολόγηση](/templates/yootheme/cache/0e/sign-0eeec1c3.png)
Γραπτή Αξιολόγηση
Δυο φορές το χρόνο γίνεται γραπτή ενημέρωση προς τους γονείς για την εξέλιξη του παιδιού τους σε όλους τους τομείς ανάπτυξης του παιδιού. Η ενημέρωση αφορά για παιδιά ηλικίας 2-6 ετών.
![Προσωπική Συνάντηση](/templates/yootheme/cache/bb/prosopiki-sinantisi-bbc8bdc4.png)
Προσωπική Συνάντηση
Δύο φορές τον χρόνο προσωπική συνάντηση με την εκπαιδευτικό και την παιδοψυχολόγο του σχολείου.
![Ψυχολογική προσέγγιση από παιδοψυχολόγο](/templates/yootheme/cache/7c/psycology3-7c73e4a3.png)
Ψυχολογική προσέγγιση από παιδοψυχολόγο
Ιστορικό του παιδιού μέσω ερωτηματολογίου, προσωπική συνάντηση των γονιών με παιδοψυχολόγο,. Η παροχή αφορά για παιδιά ηλικίας 2-6 ετών αλλά σε ειδικές περιπτώσεις και παιδιά μικρότερης ηλικίας.